Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Голова суду розповів про результати опитування громадської думки, яке проводили в райсуді за дорученням Ради суддів України. Анонімне анкетування стосувалося якості функціонування суду.
Як зазначив Гримут В.І., оголошення про опитування розмістила районна та міська преса. Було роздано 190 анкет, з яких заповненими повернулося лише 111. 80 осіб відмовилися від заповнення у зв’язку з великим обсягом анкети. Таку пасивність очільник суду вбачає у байдужості громадян до роботи слуг Феміди:«Кожного це хвилює лише тоді, коли сам потрапляє до суду», – висловився він.
Щодо результатів, то більшість громадян позитивно оцінили роботу суддів. Однак є і критичні оцінки та побажання звільнити конкретних або й весь склад суддів, оскільки «переважає корупційна складова».
Втім, голова райсуду наголосив: «Якщо є інформація про корупцію – звертайтесь у правоохоронні органи».
Також були побажання допустити громадськість до участі в суді. На що доповідач зазначив, що всі судові засідання, окрім визначених законом, є відкритими.
Відтак Гримут В.І. розповів про специфіку роботи суддів Тячівського райсуду. Зазначив, що загалом, у Тячівському райсуді 8 суддів, але працюють семеро, оскільки в однієї закінчились повноваження. П’ятеро з них – слідчі судді, які розглядають клопотання. Також він погодився з тим, що часто строки розгляду справ затягуються, зокрема, з вини сторони обвинувачення.
Так, в одній зі справ, яка стосується гральних автоматів, відбулося вже 27 засідань. По 20 – прокурор просив відкласти розгляд, адже не має можливості забезпечити свідка.
Щодо якості рішень, які виносить той и інший суддя, голова Тячівського райсуду пояснив, що справедливість судового рішення може встановити лише суд вищої інстанції – апеляційний та касаційний.
Активістів цікавили питання щодо суду присяжних, а також скільки рішень Тячівського райсуду скасовано апеляційним судом. ГримутВ.І. відповів, що список присяжних засідателів затвердила районна рада на три роки. Але після того, як судові справи відкладаються по кілька разів, ці громадяни відмовляються надалі брати участь у засіданнях, бо не хочуть втрачати час, і це стає неабиякою проблемою. А щодо оскарження рішень – голова райсуду зазначив, що цей показник не відображає якості роботи суду, адже часто заявники домовляються між собою і відмовляються від позовів. В такому разі апеляційний суд приймає рішення автоматично, і це вливає на статистику.
На завершення виступу голова суду запевнив активістів у відкритості Тячівського райсуду для громадськості.
Опубліковано за матеріалами Tyachiv.com.ua