flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За неприбуття до суду передбачено відповідальність

10 жовтня 2019, 13:36

Статтею  139 КПК України передбачено наслідки неприбуття на виклик сторін та учасників кримінального провадження до суду. Якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з’явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття на виклик слідчого судді, суду, на нього накладається грошове стягнення у розмірі від 0,5 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Крім того, до підозрюваного, обвинуваченого, свідка може бути застосовано привід.

Нагадаю, що згідно Закону « Про Державний бюджет України на 2019 р.» прожитковий мінімум працездатних осіб встановлений на рівні 1921 гривні.

Ухвалами Тячівського районного суду у вересні 2019 року  за неявку до суду без поважних причин на чотирьох осіб було накладено грошове стягнення у розмірі від 961 до 2000 гривень, на одинадцять осіб накладено таке ж грошове стягнення та застосовано привід, до чотирьох осіб застосовано привід.

Згідно статті 140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час. Рішення про здійснення приводу приймається: під час досудового розслідування - слідчим суддею за клопотанням слідчого, прокурора або з власної ініціативи, а під час судового провадження - судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, або з власної ініціативи. Рішення про здійснення приводу приймається у формі ухвали. Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка. Привід свідка не може бути застосований до неповнолітньої особи, вагітної жінки, осіб з інвалідністю першої або другої груп, особи, яка одноосібно виховує дітей віком до шести років або дітей з інвалідністю, а також осіб, які згідно із цим Кодексом не можуть бути допитані як свідки.

 

Голова Тячівського  
районного суду, суддя-спікер В.І. Гримут